vesti24.mk
СВЕТ

(ВИДЕО) Најгледаните 120 секунди на ТВ: Дора презентираше временска прогноза сосема гола!

ECA

Пред пет години се емитуваше временската прогноза која остана запаметена по голата водителка.

Гледачите не ги интересираше многу какво ќе биде времето, туку внимателно следеа дали поранешниот модел, а сега презентерка, Дора Тилие, ќе го исполни своето ветување и ќе го издиктира текстот сосема гола.

Французинката преку свој профил на социјалната мрежа „Твитер“, тогаш објави дека ако Франција се избори за пласман на Светското првенство, нејзината следна временска прогноза ќе ја соопшти гола. Францускиот фудбалски тим успеа да победи и отпатува за Бразил.

Терминот во кој се емитуваше временската прогноза беа најгледаните 120 секунди во 2013 година!

Loading...

Related posts