vesti24.mk
ЖИВОТЕН СТИЛ

Видео: Неверојатно – една година јадел само компири и еве што му се случило

ECA
Ендру Флиндерс Тејлор од Мелбурн, учител и татко на две деца пред една година одлучил да се ослободи од неговата зависност од храна. Во текот на една година тој јадел само компири и тврди дека содржат сѐ што му е потребно на човечкиот организам.

Во овој период тој успеал да ослабе 54 килограми и вели дека успеал во намерата да ја победи зависноста од храна.

– Храната нека ви биде досадна, а животот интересен – вели Тејлор во неговото прво видео кога решил да премине на овој екстремен режим на исхрана.

 

Loading...

Related posts