vesti24.mk
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) НОВИНАРОТ НА ИНФОМАКС БИЛ УАПСЕН ЗАТОА ШТО ВО ПРЕНОС ВО ЖИВО УПАТИЛ СМРТНИ ЗАКАНИ КОН АМЕРИКАНСКИОТ АМБАСАДОР ЏЕС БЕЈЛИ!

ECA

Дознаваме дека новинарот на ,,Инфомакс” кој вечерва бил уапсен од страна на полицијата пред Собрание во живо упатил смртна закана на американскиот амбасадор, Џес Бејли.

Тнр новинар од Инфомакс кој е приведен, не е новинар, туку до вчера работел како автомеханилар во јавноста е познат како Боро Психо. Приведен е затоа што смртно му се заканувал на Бејли..

Во преносот во живо на порталот Инфомакс, во еден момент репортерот му се заканува на американскиот амбасадор Џес Бејли, вели дека лично ќе го заколел и очите ќе му ги извадел:

Изгледа некој од МВР го видел ова видео или па некој од американска амбасада ја видел заканата и новинарот веднаш беше пријавен и уапсен на лице место:

Апсење на новинар на „Инфомакс“

Posted by infomax.mk on Sunday, 17 June 2018

извор:народенглас

Loading...

Related posts