vesti24.mk
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Видео од големата акција на МВР: Полицијата влезе во угостителските објекти низ Скопје

ECA

Министерството за внатрешни работи заедно со пазарните инспектори, како и инспекторите од Управата за јавни приходи, синоќа спроведоа акција во угостителските објекти, објектите за забава, агенциите за обезбедување низ Скопје.

МВР објави видео од акцијата. Детали се очекуваат подоцна.

Контрола на угостителски објекти

Контрола на угостителски објекти

Posted by Министерство за внатрешни работи on Sunday, 12 November 2017

извор:пресс24

Loading...

Related posts