ВЕСТИ СВЕТ

(ВИДЕО) Терористички напад врз ноќен клуб во Бодрум – Турција

ECA

Едно лице загина, а три други се ранети минатата ноќ при напад врз ноќен клуб во турскиот град Бодрум.

Како што јави агенцијата Анадолија, нападот врз клубот го извршиле група вооружени мажи.

При нападот е убиен еден 22-годишен маж, чиј идентитет засега не е соопштен. Не се соопштени ниту идентитети, ниту пак здравствената состојба на тројцата повредени, кои се задржани на болничко лекување.

Мотивите за нападот засега не се познати, а полицијата трга по напаѓачите.

Бодрум е популарна туристичка дестинација на турскиот брег, каде во текот на летната сезона престојуваат голем број странци.

Loading...

Related posts