vesti24.mk
СПОРТ

(ВИДЕО) Вистинска „Магија“ на Роналдо од белата точка: Топката се поддига пред ударот

ECA

Кристијано Роналдо беше еден од протагонистите во победата на Реал Мадрид против ПСЖ со резултат од 3-1 во осмина финалето од Лигата на Шампионите.

НАјдобриот светски фудбалер постигна два гола, од кој едниот од белата точка. Но многу малку љубители на фудбалот забележаа нешто чудно за време на пеналот кој што го изваеде Роналдо. Поранешниот негов соиграч во Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд, кој што го забележал чудниот феномен за време на изведувањето на пеналот.

На повторената видео снимка можете да забележите дека пред да го изведе ударот топката пе поддига од местото. Тоа се случи додека тој со левата нога силно нагазнува, а зелениот тепих толку силно вибрира што топката се поддига од место за одличен удар со десна нога.

На „БТ Спорт“, Рио Фердинант откри:

-Ви се колнам, тоа е неверојатно! Секогаш го правеше тоа на тренинзите, истакна Фердинант.

https://twitter.com/FootballAdictt/status/964012725440573440

Loading...

Related posts