ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Порталите Курир, Инфомакс и ТВ Нова забранети на компјутерите во Владата

ECA

Владата на СДСМ е цензорска и сака да спроведе медиумски мрак. Тие селективно забранија портали на компјутерите во Владата, рече Коче Гаврилов од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Овој северно-корејски систем води кон целосно затворање на овие медиуми. Зоран Заев смета дека само А1он, Плусинфо и Либертас треба да постојат, како електронски медиуми, рече Гаврилов.

ВМРО-ДПМНЕ бара од сите новинарски здруженија да го осудат овој потег на Владата.

извор:А1он

Loading...

Related posts