vesti24.mk
ЦРНА ХРОНИКА

Влегол со пиштол во казино и одзел 1.000 евра

ECA

Во казино во Скопје кое се наоѓа на улицата „11-ти Октомври“, непознато маскирано лице со закана со пиштол од двајца вработени одзело сума на пари од околу 65.000 денари.

Крадецот потоа го напуштил местото на настанот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Loading...

Related posts