СВЕТ

Во Париз повредени шест француски војници

ECA
Автомобил удри во група војници во Париз, шест се повредени, двајца сериозно, соопшти полицијата.

Голема полициска операција сега е во тек за пронаоѓање на возилото и возачот кои беа вклучени во инцидентот во северозападното предградие Levallois-Perret.

Локалниот градоначалник, Patrick Balkany, изјави дека “нема сомнение” дека се работи за смислен напад.

Франција е во вонредна состојба од ноември 2015 година.

извор: бриф.мк

 

Loading...

Related posts