ЉУБОВ И СЕКС

Водич за неверојатен секс: 9 женски совети

ECA

Неколку анонимни девојки за Men’s Health открија што најмногу ги возбудува во креветот. Прочитајте ги 9те женски совети за неверојатен секс…

Гледајте порно филмови

Една испитаничка открила дека и жените сакаат да гледаат порно. Со оглед на тоа дека тоа не се случува често, таа само понекогаш кога не е расположена гледа порно со својот партнер. Порно филмовите дополнително ги возбудуваат, а тие пред самиот крај на филмот завржуваат на подот во doggy style поза.

Doggy style

Уште една анонимна девојка открила дека жените премногу ја сакаат оваа поза. Одржувањето континуиран ритам држејќи ја партнерката за задникот дополнително влијае на поврзаноста на парот и може да се случи да доживеат оргазам истовремено.

Осавете ја да преземе контрола

Повеќето мажи ја сакаат мисионерската поза, бидејќи целосно доминираат. Меѓутоа, оставете ја девојката да ве изненади, таа да ја преземе контролата и да дојде врз вас, а вие само опуштете се и уживајте во глетката.

Допирајте се

Можеби ви звучи чудно, но некои девојки сакаат да гледаат како нивниот партнер се допира. Една од испитаничките одговорила дека сака да лежи покрај партнерот додека тој мастурбира.

Нејзините гради

Девојките сакаат кога мажите посветуваат внимание на нивните гради. Бакнувањето и грицкањето целосно ќе ја излудат вашата девојка.

„Валкани“ зборови

Не мора сите „валкани“ зборови да ги чувате за во креветот. Бидете безобразни и уште на самата вечера кажете и на девојката колку многу ја посакувата во овој момент. Доколку сте во ноќен клуб допирајте и го задникот и кажете и дека тоа е само почеток.

Поза 69

Можеби веќе сте ја подзаборавиле оваа поза, но ќе се изненадите од тоа колку многу девојки сакаат да уживаат во меѓусебно, истовремено орално задоволство.

Користете помагала

Жените сакаат мажи кои се отворени за најразлични можности и кои сакаат да пробуваат секси-играчки. Доколку знаете дека вашата девојка поседува секси-играчки, понудете и заедно да ги пробате. Ќе се изненадите колку ќе се воодушеви ако се понудите да и помогнете со вибраторот.

Исполнете ги нејзините фантазии

„Неколку пати му признав на партнерот дека сакам да ми ги врзе рацете и да доминира. Една вечер ме изненади, зеде жал и ми ги врза рацете. Фактот дека ги исполни моите фантазии уште толку ме возбуди, а сексот таа вечер никогаш нема да ги заборавам“ – признала една од испитаничките.

извор:скопјеинфо

Loading...

Related posts