vesti24.mk
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Вознемирувачко видео: Масакр на Менхетен – камион косеше луѓе по велосипетската стаза

ECA

– Најмалку шест лица се убиени во нападот што денеска се случи на Менхетн во Њујорк, изјавиле за Си-Ен-Ен два извори.

Камионет возел во спротивна насока на велосипедска патека при што прегазил неколку луѓе. Возачот на камионетот потоа излегол од возилото и почнал да пука во минувачите. Во инцидентот е удрен и еден училишен автобус.

Во врска со инцидентот уапсено е едно лице, за кое засега доаѓаат различни информации во врска со тоа како е уапсено и дали полицијата пукала во него.

Инцидентот се случил во близина на седиштето на локалната власт на Њујорк, област која се наоѓа во близина на Светскиот трговски центар

Предупредуваме, видеото има вознемирувачка содржина.

Loading...

Related posts