Category : ЗАБАВА

ЗАБАВА МОДА

Нова чудна мода за оваа зима: Би го ставиле ли ова на вашиот нос? (ФОТО)

admin
Како да го покриете носот, најизложениот дел од телото што постојано ви е смрзнат на минусните температури?  Изгледа дека оваа компанија од Велика Британија го
ЗАБАВА

Метаболизмот на 20, 30 и 40 години: Како се менуваат работите кај вашето тело?

admin
Кога сте биле деца, сте лапнувале што и да ви дојде на ум без никаква грижа. Растењето, формирањето на коскената структура и постојаната потрошувачка на
ЗАБАВА

Сигурно и вие ги правите овие грешки кога се туширате: Прочитајте што мора да промените веднаш

admin
Според статистиката човек просечно поминува година и половина во тоалет, а дури шест месеци поминуваме во туширање. Овој факт не е изненадувачки, бидејќи хигиената игра
ЗАБАВА

Повеќе од 10 болести се лекуваат со оваа мешавина од само две состојки

admin
Сусам со мед е комбинација која секој еден човек вообичаено треба да го консумира. Не зборуваме само за неверојатниот вкус, туку за нешто многу повеќе.
ЗАБАВА

Со овој проблем се соочиле сите родители: Златни совети за тоа како полесно да заспие вашето дете

admin
Малите деца го обожаваат светот околу нив. Сè им е интересно и забавно, па кога родителите ќе кажат „Време е за спиење“, им се будат негативни
ЗАБАВА

НЕЈЗИНОТО ВИСОЧЕСТВО ТЕТКА: Зошто баш тие се многу важни за децата?

admin
Сеќавањата поврзани со тетките обично се однесуваат на забавни моменти, шеги, игри и „немој да си им кажала на родителите“ разговори. Таа е одличен советник. Тетката
ЗАБАВА

Кардиолозите препорачуваат: Напијте се вино, помалку стрес за вас

admin
Кардиолозите тврдат дека редовното, но умерено консумирање на црвено вино може да биде превентива против кардиоваскуларните болести, па дури и против некои видови рак. Во
ЗАБАВА

ФОТО + ВИДЕО: Својот нов BMW џип од 70.000 евра го плати со еден тон метални монети

admin
Кинез направи вистински хаос во продажниот салот за BMW во кинески Тонгрен кога требаше да го исплати својот нов џип од престижниот германски автомобилски бренд.
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

ФОТО: Како изгледа моторот на Tesla по 1,6 милиони поминати километри

admin
Tesla, американскиот производител на електрични автомобили, на социјалните мрежи се пофали со беспрекорен изглед на својот мотор по 1,6 милиони поминати километри. Електричните автомобили се