vesti24.mk

Category : ЗАБАВА

ЗАБАВА

УТРЕ Е ГОЛЕМ ПРАЗНИК – Воведение на Пресвета Богородица, ова никако не го правете

admin
Утре е Воведение на Пресвета Богородица. Народот овој празник го нарекува Пречиста, што одлично ја доловува неговата смисла. Тоа е празник на воведувањето на пресветата...
ЗАБАВА

Лимонот е супер намирница: Kако и за што можете да го искористите?

admin
Лимонот, сосема оправдано, може да ја понесе титулата супер намирница. Овој кисел плод вообичаено се консумира со чај во текот на зимските месеци како извор...
ЗАБАВА

Со три состојки направете го овој здрав чај: Веднаш ќе ја забележите разликата

admin
Потребни се само неколку дена конзумирање на овој здрав чај за да ја забележите разликата. Тој е толку моќен поради моќната комбинација на зелен чај,...
ЗАБАВА

Пуштањето брада може да биде корисно за машкото здравје

admin
Д-р Каран Рангарјан, хирург и предавач на Универзитетот на Сандерленд, редовно споделува совети околу медицината… Така, во едно од последните видеа на неговиот интернет-простор, тој...
ЗАБАВА

Три природни антибиотици, лековите не се секогаш решение

admin
Сите знаеме дека антибиотиците со напредокот на медицината достигнаа да се хемиски спој од неколку природни елементи. Жалфија Порано се користела како антибиотик. Особено е...
ЗАБАВА

Осветлена луксузната експозитура: Спектакуларна прослава на 100 години „Шанел бр. 5“

admin
По повод 100-от роденден на „парфемот бр. 5“, луксузната модна компанија „Шанел“ ја осветли својата експозитура во Париз. Оваа експозитура беше отворена 2018 година на...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

УТРЕ ТОЧНО ВО 08:44 ЌЕ СЕ СЛУЧИ НЕШТО НЕВЕРОЈАТНО! Доаѓа најмоќниот АСТРО ПЕРИОД – 4 хороскопски знаци се на УДАР

admin
Младата месечина во Стрелец ќе биде утре во 08:44 часот, а бидејќи овој астролошки настан ќе се совпадне со претстојното затемнување на Сонцето во истиот...
ЗАБАВА

Народен лек кој ќе ве спаси од несоница и депресија

admin
Добро делува против исцрпеноста, ја враќа силата и го подобрува расположението. Рузмаринот (Rosmarinus officinalis) е извор на благотворното етерично масло, во чиј состав влегува камфор,...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Гугл го прави својот прв паметен часовник кој би можел да се појави на пазарот следната година

admin
Гугл работи на својот паметен часовник, кој планира да го лансира следната година, во обид да обезбеди подобар пласман на пазарот на технологија за носење,...
ЗАБАВА

ИКЕА се претвори во огромна спална соба за купувачи и вработени кои останаа заробени во салонот поради снежно невреме

admin
Продажен салон на „ИКЕА“ стоковна куќа во северна Данска се претвори во огромна спална соба, откако шест купувачи и дваесетина вработени останаа заробени во него...
ЗАБАВА

Отворен новиот музеј на Фидел Кастро на Куба (ФОТО)

admin
Покрај трошните згради, и каде што корењата на дрвјата го пробиваат тротоарот, една од најголемите вили во Хавана е обновена во сјајна убавина во името...