vesti24.mk

Category : ЉУБОВ И СЕКС

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Зошто некои луѓе бараат партнери кои се многу постари или помлади од нив?

admin
Зошто некои мажи и жени бараат некој многу помлад или постар од нив за врска, наместо некој на иста возраст? Секс терапевтката Луис ван де
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Како се однесуваат зрелите луѓе по раскинување на врската?

admin
По раскинување на врската, некои луѓе се чувствуваат повредено, тажни се и намалено им е нивото на самодоверба. Меѓутоа, ако ги насочите своите мисли во
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Најдоброто решение за проблемот поврзан со помалку секс во врската?

admin
Обично од жените може да се слушне: „не вечерва, душо“, бидејќи е врежано мислењето дека мажите цело време сакаат секс, нели? А бидејќи го сакаат
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Единствениот начин навистина да го преболите раскинувањето

admin
За жал, секоја врска не завршува со среќен крај. Понекогаш раскинувањето е неминовно, но тоа што е потешко од ставањето крај на една врска е
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Науката има објаснување зошто сакаме орален секс

admin
Зошто се впуштате во орален секс? Дали бидејќи е предигра или навистина уживате во тоа? Очигледно, неодамнешното истражување вели дека има многу повеќе наука во
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Секоја седма личност го изневерува партнерот во текот на празниците

admin
Комбинацијата на опуштање покрај алкохол, заеднички деловни пријатели и гледањето на луѓето во поинакво издание кај секој седми човек резултира со неверство, открива најновото истражување,
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Овие 5 совети на жените ќе им помогнат да бидат подобри во кревет во 2019 година

admin
Ако на вашата листа на новогодишни желби се нашла и желбата за подобар сексуален живот во 2019 година, тогаш ова морате да го прочитате. „Дејли
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

5 навики што ќе ве зближат со партнерот

admin
Четири од пет двојки сметаат дека социјалните мрежи се виновни за нивното разидување или раскинување, бидејќи поминуваме повеќе време со компјутерите и телефоните отколку со