vesti24.mk

Category : ЉУБОВ И СЕКС

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

5 навики што ќе ве зближат со партнерот

admin
Четири од пет двојки сметаат дека социјалните мрежи се виновни за нивното разидување или раскинување, бидејќи поминуваме повеќе време со компјутерите и телефоните отколку со
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Редовните односи го забавува стареењето, научно потврдено

admin
Сексот не е само игра и забава, ниту само животински чин за размножување. Науката повеќе пати докажала дека пред сѐ, имаме неверојатни здравствени предности од
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Прекрасни мисли за љубовта кои ќе ве поттикнат повторно да се заљубите

admin
Понекогаш запаѓаме во апатија, понекогаш срцето ни е скршено на милион парчиња и почнуваме да се сомневаме дека навистина постои љубов. Но, следниве прекрасни мисли
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Чиста сметка, долга љубов: Направете буџет за 2019 за доброто на врската

admin
Младите брачни парови добиваат најразлични совети кога ќе стапат во брак. „Комуницирајте и кога ви е најтешко“, „Вежбајте заедно и хранете се здраво“, „Патувајте колку
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Лицето открива какви љубовници сме, според кинеската древна наука

admin
Проучувајќи ја древната кинеска филозофија, сексологот Трејси Кокс изградила своја теорија дека лицето го открива сѐ она што треба да го знаеме за партнерот во
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Колку пати во текот на денот жените помислуваат на секс?

admin
Иако за мажите се зборува дека мислат само на секс, досегашните истражувања покажуваат нешто друго. Жените ретко ги признаваат нивните сексуални фантазии, повеќето од нив
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Причини поради кои жените плачат во текот на сексот

admin
Во моментот кога доживуваат екстаза некои жени знаат да заплачат. Станува збор за природна работа, без разлика колку изгледа чудно. Според секс терапевтката Рејчел Рајт,
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Дознајте колкава е вашата сексуална интелигенција

admin
Одговорете на следниве 25 прашања заокружувајќи ДА или НЕ и откријте колкав е коефициентот на вашата сексуална интелигенција (SQ)! Глумите оргазам ДА/НЕ Разговарате за секс
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

20 работи кои можат да ја зацврстат вашата врска

admin
Кои се најважните работи за една врска да биде среќна и успешна? Дали можеби тоа се финансиската стабилност, пријателството и комуникацијата меѓу партнерите? Сите овие
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Што треба да знаете пред да имате секс за една вечер?

admin
Личноста што сте ја избрале најверојатно не ја познавате, барем не сексуално. Затоа, ваквите средби се совршени за целосно опуштање и споделување на вашите желби.