vesti24.mk

Category : ЉУБОВ И СЕКС

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Истражување: Кои се жените со најголема сексуална самодоверба?

admin
Според резултатите од истражување спроведено од онлајн сајт за состаноци во САД, сексуалната самодоверба кај жените го достигнува врвот во раните триесетти години. За тоа
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Едноставно и без филозофирање: Кога барате партнер за цел живот, важни се само две работи

admin
Кога барате личност покрај која ќе сакате да го поминете целиот живот, потребно да обрнете внимание само на овие две работи: Правило број 1: Сѐ
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Кога изневерувањето стана сосема нормална и прифатлива работа?

admin
Некои мажи лесно влетуваат во авантури со други жени надвор од бракот, а некои жени излегуваат со своите пријателки, флертувајќи и кокетирајќи со други мажи,