vesti24.mk

Category : ЉУБОВ И СЕКС

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Како да откриете кои девојки сакаат анален секс?

admin
Во последното истражување за тоа кои девојки преферираат анален секс, има доста интересни резултати. Според извештајот, девојки кои не викаат НЕ на аналниот секс се...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Жените добри во кревет ги прават овие три работи

admin
Сексологот Лаура Берман која се залага за широка сексуална едукација, тврди дека секоја жена треба да работи на тоа во спалната соба да се чувствува...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

10 јога пози за неверојатно подобар сексуален живот

admin
Јогата е добра за сите делови од вашето тело – докажано е дека ја зголемува флексибилноста, го подобрува дишењето, ја зголемува силата во мускулите и...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Поранешната ѕвезда на Арсенал се истакнува со скандалите, а неговата девојка со сексапилното тело со кое освојува на Инстаграм

Ferad Aruc
Поранешната ѕвезда на Арсенал, Јувентус и Волфсбург, Никлас Бентнер неодамна се најде во центарот на вниманието поради скандалот кој го направи во Копенхаген каде настапува...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

“Секој ден со сопругот имав секс 10 пати на ден, еден ден го одбив, а потоа…”

Ferad Aruc
После еден инцидент, жената почнала да се сомнева дека нејзиниот сопруг е зависен од секс и дека има проблем. Имено, таа и сопругот имале секс...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Ако ги правите овие работи за време на сексот, заборавете на оргазам!

admin
Се грижите како изгледате за време на сексот? Ова се знаци кои укажуваат на тоа дека љубовниот занес нема да ви донесе задоволство. Имитирате сцени...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Голата Кармен Електра ги полудела мажите и ја покажала затегнатата фигура

Ferad Aruc
Секси телото го должи на, како што навела, танцувањето, како и на фактот дека пие многу вода. Актерката Кармен Електра, по која мажите воздивнувале во...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Секс со поранешниот – најлоша идеја, еве зошто

admin
Според истражувањето на една фабрика за секс играчки, дури 44 проценти од испитаниците изјавиле дека имале односи со поранешниот партнер. Некогаш враќањето во поранешниот кревет...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Какво тело: Ѝ го украде момчето на Памела Андерсон па гордо позира во минијатурно бикини

Ferad Aruc
Атрактивната глумица и модел Мелиса Ризо топлите денови ги поминува на море, а кога се соблече во костим за капење сите очи беа веперени во...
ЉУБОВ И СЕКС

Уметничка се соблекла гола на едно од најсветите места, а верниците останале шокирани (+18)

Ferad Aruc
Дебора Де Робертис, уметница позната по своите голи перформанси, овој пат отишла еден чекор понатаму и се соблекла гола пред едно од најголемите католички светилишта...