vesti24.mk

Category : ЉУБОВ И СЕКС

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

СЕКС СОВЕТИ ОД БАБИТЕ: АКО Е ИЗМОРЕН ЗА СЕКС, ТОЈ ВЕ ИЗНЕВЕРУВА И ТРЕБА ДА…

admin
Велат дека со годините доаѓа и мудроста. Затоа ниту една баба никогаш нема да пропушти да Ви даде совет за мајчинството, готвењето и чистењето. Но
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Најдобриот показател за здрава врска е нејзиното отсуство од Фејсбук

admin
Колку помалку слушате за една врска, толку е поцврста и подобра. Кога ќе видите, Фејсбукот е нужно зло. И покрај тоа што по 100 пати
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Попрво рака во оган, отколку да кажат „Те сакам“: 2 хороскопски знаци кои не покажуваат љубов

admin
Не станува збор дека тие не знаат да сакаат, едноставно не знаат како да го покажат тоа. Ако живеете со овие знаци, ќе мора да
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Жени, еве за што најмногу фантазираат мажите во кревет

admin
Мажите би сакале сексот да им трае подолго и тие ја сакаат предиграта како и жените, и повеќето од нив преферираат бавно доживување на оргазам.
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Зошто луѓето се бакнуваат?

admin
Дали знаевте дека научното истражување на бакнувањето се вика „филематологија“? За време на еден бакнеж, паровите разменуваат 9 милиграми вода, 0.7 милиграми протеин, 0.18 милиграми