vesti24.mk

Category : ЉУБОВ И СЕКС

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Откриено е во кои години од животот мажите се склони кон неверство

admin
Научниците открија дека веројатноста нашиот партнер да не изневери поголема е мо одредени години од животот. Во 39-та година партнерот е склон ккон прељуба –...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Овие знаци покажуваат дека во вашата врска повеќе нема страст

admin
Ако почувствувате дека работите се промениле, не е време за „забуна“, туку за работа на врската. Понекогаш животните обврски нè носат во погрешна насока, кога...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Ваков вид с*кс секогаш треба да избегнувате затоа што подоцна ќе се чувствувате лошо како никогаш досега

admin
Понекогаш наместо исполнетост и задоволство по сексот може да се почувствуваме разочарано и истоштено. За да не се најдете во некоја слична ситуација прочитајте кои...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Мажите споделуваат: Три најчести причини зошто се „оладиле“ кон партнерката

admin
Почетоците на врските и браковите се спонтани, забавни, сѐ се одвива глатко, возбудата е на високо ниво, очекувањата уште повисоко. Но, врските, а особено брачните,...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

3 очигледни знаци дека дефинитивно сте ја пронашле совршената љубов

admin
Се поврзувате без напор Можеби сте се запознале преку заеднички пријатели. Можеби случајно сте налетале еден на друг. Можеби заедно сте седеле во кафана. Во...