vesti24.mk

Category : ЉУБОВ И СЕКС

ЉУБОВ И СЕКС

Најчести изговори зошто луѓето не користат кондом

Ferad Aruc
Единствено средство за контрацепција што штити од сексуално преносливи болести и непланирана бременост се кондомите и достапни се секаде, во секое време. Зошто тогаш некои
ЉУБОВ И СЕКС

(+18) 5 фактори кои влијаат на женскиот оргазам

Ferad Aruc
Не секогаш е лесно да се постигне максимално сексуално задоволство кај жените. Многу фактори влијаат врз достигнувањето на врвното задоволство, односно оргазмот. Постојат многу митови
ЉУБОВ И СЕКС

Порно индустријата низ историјата: Од илегална порнографија до анален секс

Ferad Aruc
Порнографијата во последните 50 години постојано се менувала. Поминувале разни работи, но она што е сигурно е ека популарноста на порнографијата никогаш не се намалила.
ЉУБОВ И СЕКС

“Бараме млади девици кои ја продаваат својата невиност, а за тоа им наплаќаме по 4.300 евра”

Ferad Aruc
Илјадници жени во Русија ја продаваат својата невиност, откако ќе пронајдат богат љубовник по пат на Интернет, според новото истражување. Постои мрежа на специјалисти кои
ЉУБОВ И СЕКС

(18+) Хит на Инстаграм: Еротика нацртана со водени боички

Ferad Aruc
Тина Мариа Елена е илустраторката од Данска која обожава со водени боички да ја преставува еротиката од женска гледна точка. Нејзините илустрации се хит на
ЉУБОВ И СЕКС

Претерале со сексот на плажа, па се онесвестиле голи (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Сексот на плажа е фантазија на многу парови, но оваа двојка која водела љубов на плажата, толку се уморила, што мажот заспал врз жената. Тој
ЉУБОВ И СЕКС

Дечко и девојка ги плаќаат за да имаат секс во луксузни хотелски соби, потоа пишуваат еротски блог

Ferad Aruc
Дечко и девојка од Австралија, Џесика и Џастин, победиле на натпреварот за еротски патувачки блог и сега ќе патуваат низ светот и ќе имаат секс
ЉУБОВ И СЕКС

Доколку успеете да ја совладате оваа техника, жените ќе ве обожаваат

Ferad Aruc
1. Тргнете полека – Полека бакнувајте ја својата партнерка по целото тело, посветете им се на нејзините бутови и стомак пред да тргнете кон интимата.
ЉУБОВ И СЕКС

Поза која гарантира добар секс, а веројатно никогаш не сте ни чуле

Ferad Aruc
Додека позата 60 овозможува обострано задоволство, позата 68 е малку поинаква, иако повторно се работи за поза која овозможува орален секс. Оваа поза е замислена
ЉУБОВ И СЕКС

(+18) Напорна канцелариска сабота: Седна на бирото и ги рашири нозете и тогаш почна страстна акција

Ferad Aruc
Тинејџери снимиле двајца работници во една продавница во Велика Британија како имаа секс на работа во саботата навечер. Младата двојка одлучи малку да си поигра
ЉУБОВ И СЕКС

Полош од Хефер: Секоја вечер спие со четири жени, а неговите забави се вистински оргии (18+)

Ferad Aruc
Тајкунот Траверс Бејнон пред неколку дена ја разбесни јавноста со фотографиите на кои девојки го тетовираат логото на неговата компанија на своите задници. Многумина го