vesti24.mk

Category : ЗАБАВА

ЗАБАВА ХОРОСКОП

Дневен хороскоп за вторник, 22. јануари 2019 година

admin
ОвенРаботаАко не разбирате нечија постапка, побарајте дополнително објаснување. Не го предвидувајте она што е неизвесно, порано или подоцна работите може да бидат комплицирани во ваша
ЗАБАВА

Денес е најтмурниот ден во годината

admin
Почеток на уште една работна недела. Празничната еуфорија спласнува. Ги добиваме првите овогодишни сметки, а во минус сме поради празничните трошоци. Веќе гледаме дека новогодишните
ЗАБАВА

Девојка се пофалила со добитното ливче на Фејсбук, па доживеала пекол кога отишла во обложувалницата

admin
Полицијата во хрватска добила чудна пријава од 27 годишна девојка која била измамена за повеќе стотина хрватски куни. Имено девојката на 17 јануари откако дознала
ЗАБАВА

Лек кој го земаме на своја рака, а носи сериозни последици

admin
Некои истражувања од порано покажуваат дека аспиринот може потенцијално да го намали ризикот од срцеви напади и рак, а некои пак укажуваат на тоа дека
ЗАБАВА

Девојка објави добитно ливче од обложувалница, па некој ги подигна парите наместо неа

admin
Полицијата од Умаг примила пријава од 27-годишна девојка која тврди дека е измамена за неколку стотини куни. На 17-ти јануари, откако дознала дека нејзиното уплатено
ЗАБАВА

Емоции еден тон: Погледнете ја реакцијата на бебето со проблеми во слухот откако за првпат ќе го слушне гласот на својата сестра

admin
Керол Дајен Бенџамин, мајка на две деца од Мадисон објави на Интернет снимка од својата ќерка Скарлет откако за првпат го слушна гласот на својата
ЗАБАВА

ФОТО: Почина најстарата жена во Русија, имаше 128 години

admin
Најстариот човек во Русија – Нана Шаова почина на 128-годишна возраст, во градот Баксан во Република Кабардино-Балкарија. Ова го објави Регионалната администрација на официјалната Инстаграм страница.
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Неделен хороскоп: Погледнете на кои знаци ќе им тргне во љубовта, на кои со финансиите

admin
Овен Вашето срце е исполнето, тоа е сигурно. Постои личност кон која ги чувствувате овие силни емоции. Овни, оваа недела ќе се чувствувате како да