vesti24.mk

Category : ЗАБАВА

ЗАБАВА

Имала ужасни симптоми и стравувала за својот живот: Докторите се шокираа кога го дознаа причинителот, проверете и вие

admin
29-годишната Ема Маршал живеела во источен Лондон во стан кој во бањата имал дебел црн слој од мувла. Таа почнала да чувствува слабост и главоболки
ЗАБАВА

Жените збеснаа: Истражување им предочи што не смеат да прават на одредена возраст

admin
Откако се објавени резултатите од едно истражување кое покажало дека според мислењето на мнозинството, за носењето фармерки, долга коса, тетовирање, мора да постои старосна граница,
ЗАБАВА

Омилена торта на принцот Вилијам и кралицата Елизабета: Пробајте го и вие ова вкусно парче

admin
Чоколадната торта има многу малку состојки и не се пече, што ја прави одличен избор за оние кои не се снаоѓаат најдобро во кујната. Оваа
ЗАБАВА

Лек за еден од најголемите женски проблеми: Како да ги проширите чевлите кои ви се тесни?

admin
Табелата со величини можеби била погрешна или стапалата ви се отечени; како и да е набиени палци и пликови по стапалата се загарантирани. Верувале или
ЗАБАВА

ДЕПРЕСИЈАТА НЕ Е САМО ТАЖЕН ДЕН: Низ неа минуваат најтешките борци, помогнете им!

admin
Кога познавате личност која минува низ депресија, треба да знаете дека депресијата не доаѓа како лошо расположение. Таа не е тажен момент или ден, туку
ЗАБАВА

Страшна приказна се крие зад овој обичај: Зошто никогаш не се наздравува со вода?

admin
Иако едноставното наздравување со чаша вода кога немате друг пијалак во близина можеби ви изгледа како сосема обично делување, зад изреката дека треба да го
ЗАБАВА

Емотивно: Татко војник го изненади синот, ќе се расплачете од оваа средба (ВИДЕО)

admin
Детенце доби изненадување кое ќе го памети засекогаш. 9-годишниот Лука не можеше да ги задржи солзите кога пред себе го здогледа татко си Роб, кој
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Кој хороскопски знак има најмногу стил? Проверете дали сте меѓу најгламурозните…

admin
Дали хороскопски знак влијае на Вашиот стил, избор на гардероба и накит? Дознајте дали сте типичен претставник на вашиот знак кога е во прашање мода