vesti24.mk

Category : ЗАБАВА

ЗАБАВА

Зошто некои луѓе не можат да пронајдат љубов? Ова се 6-те најчести причини

admin
И покрај развојот на социјални мрежи, осаменоста е еден вид на епидемија која вртоглаво се шири. Речиси 50% од возрасните луѓе имаат проблем да пронајдат
ЗАБАВА

Рецепт за зајакнување на имунитетот за 15 секунди

admin
Професор д-р Сергеј Бубновски, познат специјалист за кинезитерапија , препорачува едноставен метод за зајакнување на имунитетот. Секоја вечер, кога се враќате дома после напорниот работен
ЗАБАВА

Сварете ги овие две состојки: Ќе бидете шокирани од брзината на топење на вишокот килограми

admin
Само две состојки се доволни за да направите пијалак, кој ќе стане ваш идеален сојузник во симнувањето на вишокот килограми. Имено, ви треба цимет во
ЗАБАВА

По Петровден доаѓа Павловден: Внимавајте да не ви се случи ова денеска

admin
По Петровден, денеска е големиот православен празник Павловден за кој се поврзани многу обичаи. Собор на 12 Апостоли- Павловден. Бидејќи претходниот ден, иако е посветен
ЗАБАВА

Слободно почестете се темно чоколадо: Еве кога и колку треба да јадете

admin
Руски експерти препорачуваат да се консумира половина црно чоколадо секој ден, но поделотворно е тоа да го правиме дење, оти тоа е висококалоричен производ што
ЗАБАВА

Внимавате што јадете, а не можете да ги намалите килограмите? Сигурно ја правите оваа грешка!

admin
Давате сè од себе, се трудите, се храните здраво и вежбате, но резултатот изостанува. Според нутриционистите, едно нешто на кое забораваме се течните калории. Размислете
ЗАБАВА

Нејзиното дете е со оштетен слух, но не го сакало апаратчето: Тогаш мајката смисли нешто прекрасно (ФОТО)

admin
Во 2011-та година, бебето Фреди беше родено предвреме. Поради вирус, веќе на 2-годишна возраст тој имал сериозни оштетувања на слухот поради кои морал да носи