vesti24.mk

Category : ЗАБАВА

ЖИВОТ ЗАБАВА

Каролина и публиката заедно го отпеаја хитот „Немир“ во чест на Тоше Проески

Ferad Aruc
Каролина Гочева беше дел од хуманитарниот концерт во чест на нејзиниот близок пријател Тоше Проески. На сцената во „Борис Трајковски“, 38-годишната пејачка со емоции го...
ЗАБАВА

Ова е најважната состојка во борбата со прекумерната тежина

admin
Секое тело бара внесување на здрава храна и редовно вежбање за да се успее во борбата против килограмите. Но, за намалување на килограмите, неопходно е...
ЗАБАВА

Шест главни животни правила според кои секоја жена треба да се води

admin
Сите ние се обидуваме да го живееме овој живот колку што е можно подобро. Турбулентните периоди и разочарувања се чести гости во нашите животи, а...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС ХОРОСКОП

Луѓето родени во овој хороскопски знак имаат највозбудлив сексуален живот

admin
Иако квалитетот и активноста на сексуалниот живот зависат и од личноста со која сте во врска, има нешто што се крие и во хороскопскиот знак...
ЗАБАВА

Млада девојка се верила со дух и сака да му роди бебе: Ова е нејзината шокантна изјава (ВИДЕО)

admin
Британката Аметист Реалм се верила со еден дух од Австралија. Таа го известила светот на живите дека планира голема свадба со својот одамна починат избраник,...
ЗАБАВА

Дали треба да се раздава храна на Задушница? Свештениците со апел

admin
Во спомен на починатите, православните верници ја одбележуваат Задушница, еден од најголемите христијански празници. Сеќавајќи се на покојните претци, верниците се молат за простување на...
ЗАБАВА

Најкратката и најтажната приказна на светот: Има само 6 збора, но ќе ви го скрши срцето

admin
Легендарниот Ернест Хемингвеј бил многу млад кога во текот на разговорот со колегите писатели, многу повозрасни од него, одлучил да се пофали по секоја цена,...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Манекенка покажала како изгледа без Фотошоп, „Инстаграм не е реален живот“

Ferad Aruc
Манекенка од Австралија одлучила да покаже како се создаваат совршените фотографии, кои често ги гледаме на Инстаграм, а снимката многумина ги изненадила. Кејт Весли, манекенка...
ЖИВОТ ЗАБАВА СПОРТ

30 вежби кои треба секојдневно да ги правите за да добивате совршен задник

Ferad Aruc
Заоблен и цврст задник е сон на секоја девојка и страст на мажите, па не е ни чудно што неретко главната фитнес задача е токму...
ЖИВОТ ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Парада на Кардашијанките, прошетале како ангелите на Викторија Сикрет

Ferad Aruc
Ким Кардашијан и нејзините славни сестри, оваа година за Ноќта на вештерките се маскирале во ангелите на Викторија Сикрет. Ким на себе носела огромни крилја...
ЖИВОТ ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

После прекин на врската со Кристијан Виери, ја преполнила Инстаграм со разголени фотографии и видеа

Ferad Aruc
Кристијан Виери пред неколку месеци ја прекинал врската со Јазма Кендрик, а таа во последно време зачестила со разголените фотографии на Инстаграм, каде популарноста и...