vesti24.mk

Category : ЖИВОТЕН СТИЛ

ЖИВОТЕН СТИЛ ЗАБАВА

Маријана Станојковска објави фотки во бикини на Инстаграм

admin
Познатата манекенка и водителка на „Лото“ Маријана Станојковска ги изненади своите обожаватели. Таа на својот Инстаграм профил се пофали со нови фотографии на кои позира
ЖИВОТЕН СТИЛ

Дејвид Бекам ги освои дамите со машката пунџа

admin
Секоја појава на Викторија Бекам е вистинска модна атракција, меѓутоа, познатата креаторка покажа дека од себеси подобро може да го стилизира единствено својот познат сопруг,
ЖИВОТЕН СТИЛ

Поради овој стајлинг, медиумите ја нарекоа „бабичка“: Кејт Мидлтон

admin
Една комбинација на војвотката од Кембриџ ја подели јавноста во Британија. Имено, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се појавија на јавен настап за кој убавата
ЖИВОТЕН СТИЛ

Дали сте знаеле дека белиот дел од лубеницата содржи повеќе хранливи материи од самото “срце”?

hacci
Сите го сакаме вкусот на освежувачката лубеница но ретко кој знае дека белиот дел од нејзината кора се јаде и е многу похранлив. Повеќе хранливи
ЖИВОТЕН СТИЛ

Неверојатно е колку е точно: Имате долна или горна нагласена усна? Еве што тоа зборува за вас

hacci
Дали знаевте дека врз основа на изгледот на усните можете да заклучите со каква личност си имате работа? Земете  огледало и внимателно набљудувајте  го обликот
ЖИВОТЕН СТИЛ

Експертите за љубов потврдија: Ова е вистински доказ дека вашата љубовна врска има иднина!

hacci
Без овие работи љубовта дефинитивно не може да трае … Секој сака да биде среќно заљубен. Љубовни гуруа и експерти за врски имаат повеќе различни
ЖИВОТЕН СТИЛ

Пуштете ја да „дише“: Спиење во гаќички може сериозно да и наштети на вашата вагина

hacci
Авторката на книгата „Ве за Вагина“ Алис Двек ги советува жените да спијат без долна облека, а под долна облека се сметаат и гаќичките. Таа
ЖИВОТЕН СТИЛ

Секоја вечер пред излегување става виљушка преку лицето – кога ќе видите зошто ќе се воодушевите (видео)

hacci
Позната блогерка неодамна ги израдува своите обожаватели со нова снимка за шминкање. Овој пат покажа успешно да ги нашминкате веѓите со помош ни помалку ни повеќе
ЖИВОТ ЖИВОТЕН СТИЛ

Тајните на францускиот начин на исхрана

admin
Француската кујна се смета за една од најдобрите во Европа. Освен оригиналните рецепти, Французите имаат уште неколку тајни околу исхраната. Локален сезонски производ – најдобар
ЖИВОТЕН СТИЛ

Новак Ѓоковиќ ја поддржа акцијата на Уницеф: Најважните моменти поминати со својот син кријат важна порака (фото+видео)

hacci
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ одлучи на своите обожаватели да им ги прикаже најубавите моменти кој ги имал како татко со својот син Стефан, па така
ЖИВОТЕН СТИЛ

Исповед:Се мажам за грд и досаден маж! Ме гледа како Бог и ми дава сè! Барем знам дека нема да ме изневерува!

hacci
Милена одлучила да се омажи за човек кого го смета за грд. Вели дека никогаш не би го погледнала на улица, затоа што не е