ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Заев: Потпретседателот на САД ми пренесе поздрав од Доналд Трамп

ECA

Премиерот Зоран Заев на својот твитер-профил попладнево соопшти дека имал телефонски разговор со потпретседателот на САД, Мајк Пенс, кој, како што вели Заев во твитот, ги поддржал реформите во Македонија. Потпретседателот на САД на премиерот Заев му пренел поздрав од американскиот претседател Доналд Трамп.

„Се слушнав предмалку со потпретседателот на САД, Мајк Пенс. Ги поддржа реформите во Македонија и пренесе поздрав од претседателот Трамп“, напиша Заев на „Твитер“.

Loading...

Related posts