vesti24.mk
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Запалено македонското знаме по пресудите за „Диво насеље“

ECA

“Skifterët”, навивачите на фудбалскиот клуб од Гњилане, Косово, во знак на протест поради пресудите што се случија денеска во Скопје, за случајот “Диво насеље”, го запалија македонското знаме.

https://www.facebook.com/Almakos1/videos/1899002843473892/

 

Loading...

Related posts