БАЛКАН ВЕСТИ

Застрашувачки снимки од невремето во Хрватска (ВИДЕО/ФОТО)

ECA

Огромниот облак, што се  разви над северниот дел на Италија, денеска пристигна до Истра, а во Пула силниот ветар корнеше стебла, објави сајтот Истрамет.

Ровињ е прекриен со темни облаци, а ветрот е се посилен.

Облаци ги прекрија и Пореч, Стари Червар, Новиград…, пренесе Индекс.хр.

Како што јавива Истрамет, времето најопасно ќе биде на подрачјето на Трстанскиот Залив и северозападот од Истра.

Во Пула, пак, силниот ветар корне дрвја.

Shelf iz Poreča zaista izgleda zastrašujuće! Video: Ivana Bozic

Posted by IstraMet on Thursday, 10 August 2017

Poreč, dovoljno vremena za bijeg s plaža? Video: Nika Majpruz

Posted by IstraMet on Thursday, 10 August 2017

Poreč, video: Goran Car

Posted by IstraMet on Thursday, 10 August 2017

извор:пресс24

Loading...

Related posts