vesti24.mk

Category : ЗДРАВЈЕ

ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Цитронот е здрав, но ако пиете лекови мора да бидете многу внимателни со него

admin
Без оглед колку благотворни дејства има цитронот, со него треба да бидете многу внимателни доколку пиете лекови, бидејќи оваа комбинација може да предизвика несакани реакции.
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Како да препознаете дека ви недостасува железо?

admin
Причините за недостаток на железо во нашиот организам често се поврзани со неадекватна исхрана, болести на цревата, а често недостатокот на железо се јавува и
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Како емоциите му наштетуваат на здравјето: Гневот го оштетува црниот дроб, шокот- срцето…

admin
Како што стресот влијае врз работата на срцето, така и некои силни емоции влијаат врз некои други органи. Алтернативната медицина го поврзува негативното мислење и
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Има многу причини да конзумирате брусница: Дознајте ги и ќе бидете здрави

admin
Иако брусницата најчесто ја препорачуваат како превенција и лек за уринарните инфекции, сепак таа нуди многу бенефити за нашето здравје. Борец против килограмите Една шолја
ЖИВОТ ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

ВИДЕО: Има 125 години, пуши осум децении и има 7-годишен син

admin
Според биолозите, долговечноста е сосема очекувана во идеални услови. Дефиницијата за идеални услови зависи од човек до човек. Некои можеби ќе кажат дека најважна е
ЖИВОТ ЗДРАВЈЕ

Жените ќе му бидат благодарни на ова момче: Ученик направил градник кој открива рак (ВИДЕО)

admin
Жените ширум светот ќе му бидат благодарни на изумот кој ова момче го открило. Ученик во средно училиште во Мексико дизајнирал градник кој помогнува во
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Симптомите на оваа болест се слични на грип: Милиони не знаат дека ја имаат, а може да ви го уништи животот

admin
Повеќе од 80 проценти од луѓето инфицирани со херпес имаат симптоми на мачнина, грозница и болка во мускулите, во првите стадиуми од инфицираноста, велат експертите
ЖИВОТ ЗДРАВЈЕ СВЕТ ТЕХНОЛОГИЈА

Гејтс и Безос се обединиле: Милијардерите вложуваат во бактерија која би можела да го спаси светот

Ferad Aruc
Двајцата најбогати луѓе на светот одлучиле да ги здружат силите и да работат на развој на бактерија која треба да го намали користењето на азотни
ЖИВОТ ЗДРАВЈЕ

Еве зошто не смеете да зјапате во паметниот телефон пред спиење

Ferad Aruc
Сигурни сме дека вие, како и поголемиот број луѓе, вашите последни будни часови од денот ги поминувате во кревет со вашиот омилен паметен уред. Паметните