vesti24.mk

Category : ЗДРАВЈЕ

ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ ХОРОСКОП

Дневен хороскоп: Секој знак со здравствени проблеми, дознајте кои се вашите

admin
ОВЕН Работa: Работната ситуација не ви е стабилна и тешко ви е да се помирите со тоа. Ве очекува неповолен период. Љубов: Ве очекува фаза...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Овие четири намирници сигурно ги имате дома: Искомбинирајте ги и килограмите сами ќе исчезнат!

admin
Овие четири состојки се присутни во речиси секоја кујна, а кога ќе ги искомбинирате, ќе добиете идеален пијалак за согорување на мастите. Зеленото јаболко е...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ ХОРОСКОП

Дневен хороскоп: Јарецот треба да преговара, позитивни промени кај Близнаците…

admin
ОВЕН Работа: Ќе посакате да ја смените својата работа и да се посветите на драстични подобрувања на ова поле. Сакате повеќе за себе. Љубов: Ве...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Побиен најголемиот мит за целулитот, ова треба сите жени да го знаат

admin
За разлика од многу инфлуенсери на Инстаграм, д-р Хејзел Валас знае да објасни што е целулитот и како настанува. Таа е лекар, личен тренер и...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Ги носите поради мода, а ви го уништуваат здравјето: Кажете им “збогум“ на овие 4 парчиња од вашиот плакар

admin
Желбата да се изгледа соврешно и прекрасно понекогаш е многу посилна од болката во стапалата од превисоките потпетици, од претеснит фустан или носењето претешки чанти...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Бебешката пудра има чудотворни моќи: Нема да верувате во кои ситуации ќе ви помогне

admin
Чудотворните моќи на бебешката пудра ќе ве остават без зборови. Обичната бебешка пудра може да се користи во различни ситуации. Ослободете се од мравките во...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ ХОРОСКОП

Бикот го чека борба, Ракот треба да слабее, Водолиите ги чека среќа: Дневен хороскоп за 17-ти април

admin
Дневен хороскоп за среда, 17-ти април 2019-та година. ОВЕН Работа: Доколку имате желба да ја смените работата, денеска е можно да добиете добра прилика за...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

РЕЦЕПТИ: Безброј придобивки од ѓумбирот, подгответе си здравје во чинија и чаша

admin
Иако доручекот е најважниот оброк во денот, понекогаш може да стане монотон и досаден… Освен ако имате ѓумбир. Оваа разноврсна суперхрана има безброј здравствени придобивки,...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Не е алкохолот, ниту цигарите: Ова е најголем проблем за вашето здравје

admin
Речиси секое трето лице на светот има прекумерна тежина или е дебело, а меѓу нив сè повеќе се деца, објавија научници во понеделникот. Стапката на...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ ХОРОСКОП

Многу изненадувања, планови, добри вести, но и проблеми: Дневен хороскоп за 29-ти март

admin
Дневен хороскоп за петок, 29-ти март 2019-та година. ОВЕН Работа: Неопходно е што повеќе да се посветите на своите обврски ако сакате да ги решите...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Три рани знаци на рак на матката кои жените ги игнорираат

admin
Ракот на грлото на матката е една од болестите која сè почесто се јавува кај женската популација. Од особена важност е жените да сфатат дека...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Брзи трикови за подобрување на здравјето

admin
Постојат одредени проблеми кои не се сериозна закана за нашето здравје, но ни создаваат непријатности – изгореници, исеченици, лош здив… За среќа, овие мали проблеми...