vesti24.mk

Category : ЗДРАВЈЕ

ЗДРАВЈЕ

Брзо и ефикасно: Најевтиниот начин да се ослободите од целулитот!

admin
Не ви се потребни скапи производи за да се ослободите од целулитот. Целулитот го расипува летото, ова ќе ви го кажат речиси сите жени. Поради
ЗДРАВЈЕ

Најдобрите начини да се ослободите од стресот! LifestyleСлајдер

admin
За ослободување од негативните мисли и воспоставување психичка рамнотежа можат да ви помогнат миризлива купка, омилена музика и пишување. Кога некој или нешто ќе ве
ЗДРАВЈЕ

Еве како да го стесните желудникот: Со едноставни промени во исхраната ќе слабеете далеку побрзо

admin
Желудникот е еластичен, мускулест орган и кога во него ќе внесеме поголемо количество храна или течност тој се шири за да во него застане се
ЗДРАВЈЕ

Мозокот кај постарите луѓе почнува да работи како кај млад човек: Овој сок е чудо на природата!

admin
Освен што ги регулира процесите во мозокот, исто така може да помогне во стабилизирање на притисокот. Пиењето сок од цвекло пред тренинг може да го
ЗДРАВЈЕ

Ослабнете со помош на овошна диета: За 5 дена можете да изгубите 7 килограми!

admin
Оваа невообичаена овошна диета е наменета за 7 дена, а доколку строго се придржувате до начинот на исхрана, можете лесно да изгубите и до 5
ЗДРАВЈЕ

Истражување: Зошто е добро да имате голем задник?

admin
Научниците од Универзитет во Оксфорд откриле дека жените кои имаат и може да се пофалат со поголеми задник не само што се неверојатно интелигентни туку
ЗДРАВЈЕ

Одлична вест: За време на бременоста, слободно јадете црно чоколадо

admin
Еве една одлична вест за сите бремени дами! Канадските научници утврдиле дека умереното консумирање црно чоколадо (умерено значи 30 г на ден!) за време на бременоста,
Uncategorized ЗДРАВЈЕ

Трикови за брзо станување наутро

admin
Имате проблем со станувањето во раните утрински часови? Тешко ви е да се разбудите и да почнете со своите дневни активности? Постојат неколку начини што