vesti24.mk

Category : ЗДРАВЈЕ

ЗДРАВЈЕ

Мозокот кај постарите луѓе почнува да работи како кај млад човек: Овој сок е чудо на природата!

admin
Освен што ги регулира процесите во мозокот, исто така може да помогне во стабилизирање на притисокот. Пиењето сок од цвекло пред тренинг може да го
ЗДРАВЈЕ

Ослабнете со помош на овошна диета: За 5 дена можете да изгубите 7 килограми!

admin
Оваа невообичаена овошна диета е наменета за 7 дена, а доколку строго се придржувате до начинот на исхрана, можете лесно да изгубите и до 5
ЗДРАВЈЕ

Истражување: Зошто е добро да имате голем задник?

admin
Научниците од Универзитет во Оксфорд откриле дека жените кои имаат и може да се пофалат со поголеми задник не само што се неверојатно интелигентни туку
ЗДРАВЈЕ

Одлична вест: За време на бременоста, слободно јадете црно чоколадо

admin
Еве една одлична вест за сите бремени дами! Канадските научници утврдиле дека умереното консумирање црно чоколадо (умерено значи 30 г на ден!) за време на бременоста,
Uncategorized ЗДРАВЈЕ

Трикови за брзо станување наутро

admin
Имате проблем со станувањето во раните утрински часови? Тешко ви е да се разбудите и да почнете со своите дневни активности? Постојат неколку начини што
ЗДРАВЈЕ

Јогурт- природен еликсир за убавина и нега на целото тело

admin
Покрај тоа што е одличен за варење на храната, јогуртот може да се користи и за нега на целото тело… Се повеќе намирниците добиваат функција
ЗДРАВЈЕ

Одберете здрава, слатка и сочна лубеница: Следете ги овие чекори и никогаш нема да погрешите!

admin
Летото го сакаме и поради лубениците. Изборот секоја година е голем. Еве како да одберете паметно! Колку пати сте дошле дома, сте ја пресекле лубеницата
ЗДРАВЈЕ

Едноставен рецепт со шеќер за отстранување на стриите засекогаш!

admin
За да ги отстраните непријатните стрии од вашето тело испробајте го овој едноставен и ефтин рецепт кој се приготваува за неколку минути, а благодарение на
ЗДРАВЈЕ

Тајна состојка што ќе ви помогне да ослабнете

admin
Слабеењето не е лесно, но според новите истражувања на годишниот состанок на организацијата „The Obesity Society“, протеините можат да ви помогнат, особено ако ги консумирате