vesti24.mk

Category : ЗДРАВЈЕ

ЗДРАВЈЕ

Јогурт- природен еликсир за убавина и нега на целото тело

admin
Покрај тоа што е одличен за варење на храната, јогуртот може да се користи и за нега на целото тело… Се повеќе намирниците добиваат функција
ЗДРАВЈЕ

Одберете здрава, слатка и сочна лубеница: Следете ги овие чекори и никогаш нема да погрешите!

admin
Летото го сакаме и поради лубениците. Изборот секоја година е голем. Еве како да одберете паметно! Колку пати сте дошле дома, сте ја пресекле лубеницата
ЗДРАВЈЕ

Едноставен рецепт со шеќер за отстранување на стриите засекогаш!

admin
За да ги отстраните непријатните стрии од вашето тело испробајте го овој едноставен и ефтин рецепт кој се приготваува за неколку минути, а благодарение на
ЗДРАВЈЕ

Тајна состојка што ќе ви помогне да ослабнете

admin
Слабеењето не е лесно, но според новите истражувања на годишниот состанок на организацијата „The Obesity Society“, протеините можат да ви помогнат, особено ако ги консумирате