vesti24.mk
БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Земјотрес со јачина од 5,4 степени ја стресе Македонија

ECA

Земјотрес со јачина од 5,4 степен попладнево во 17 часот и 38 минути ја погоди Албанија.

Според првичните информации, епицентарот на земјотресот бил на 41 километар северо-источно од Тирана.

Земјотресот беше почувствуван и во Македонија и во Косово.

Земјотрес со јачина од 5,1 степен ја погоди Албанија, почувствуван и во Македонија.

Loading...

Related posts