vesti24.mk
БАЛКАН

Згодната Рита Ора направи позитивен хаос во Приштина (ФОТО/ВИДЕО)

ECA

Популарната поп-пејачка Рита Ора вчеравечер настапи на плоштадот во Приштина, како дел од централната прослава за 10 години независност на Косово.

https://youtu.be/MNNzeoXAGGw

Убавата пејачка ги сподели најубавите моменти од нејзиниот настап и на нејзиниот профил на „Инстаграм“.

Пред концертот таа имаше средба и со премиерот на Косово Рамуш Харадинај.

извор.независен.мк

Loading...

Related posts