vesti24.mk
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Жешки фотографии од Австралиски модел Џорџина Џентл

ECA

Џорџина Џентл е австралиски модел и Инстаграм ѕвезда, која е родена на 14-ти септември 1995 година.

Кога Џорџина се одлучила за кариера во светот на моделингот, таа се преселила во Калифорнија, а сега живее на релација Мајами – Лос Анџелес. Освен позирањата на плажи и во хотелски соби, таа активно се занимава и со фитнес.

Џентл на Инстаграм има повеќе од 300 илјади обожаватели кои секојдневно ја опсипуваат со лајкови и коментари. Таа е многу активна и на другите социјални мрежи, каде постојано објавува нови и провокативни фотографии.

Џорџина е амбасадорка на апликацијата “Social Celebs”, а е висока 174 центиметри.

Loading...

Related posts