Category : ЖИВОТ

ЖИВОТ

Џастин Бибер “скршен” поради болеста на Селена Гомез

Ferad Aruc
Селена Гомез беше хоспитализирана после емотивниот слом кој го доживеа пред неколку денови. Пејачката заврши во писхијатриска болница каде е сместена против своја волја како
ЖИВОТ СВЕТ

Ветерот ѝ го подигна фустанот на војвотката, па го откри она што на кралските дами им е забрането

Ferad Aruc
Силниот ветер синоќа им создаде големи проблеми на дамите кои присуствуваа на венчавката на принцезата Јуџин. На некои им летнаа шеширите и им се расипале
ЖИВОТ ЗДРАВЈЕ СВЕТ ТЕХНОЛОГИЈА

Гејтс и Безос се обединиле: Милијардерите вложуваат во бактерија која би можела да го спаси светот

Ferad Aruc
Двајцата најбогати луѓе на светот одлучиле да ги здружат силите и да работат на развој на бактерија која треба да го намали користењето на азотни
ЖИВОТ ЗДРАВЈЕ

Еве зошто не смеете да зјапате во паметниот телефон пред спиење

Ferad Aruc
Сигурни сме дека вие, како и поголемиот број луѓе, вашите последни будни часови од денот ги поминувате во кревет со вашиот омилен паметен уред. Паметните
ЖИВОТ МОДА

Манекенка на Викторија Сикрет покажа како изгледаат стапалата после една модна недела

Ferad Aruc
Манекенката Џорџина Фоулер на социјалните мрежи сподели фотографија на која ја прикажа лошата страна на својата работа после една модна недела во Париз. Ангелот на
ЖИВОТ

11 лоши навики на родителите, кои можат да го уништат детето засекогаш!

Ferad Aruc
Многу голема одговорност е да бидеш родител и да воспитуваш деца, а особено затоа што сѐ што правите има влијание на тоа во какви личности
ЖИВОТ

Сталоне изненади со фотографија од снимањето: “Ова не е Рамбо”

Ferad Aruc
Силвестер Сталоне ги воодушеви обожавателите со најава дека се припрема за снимањето на новото продолжение од серијалот “Rambo”, но воодушевувањето спласна откако тој објави фотографии
ЖИВОТ ЗАБАВА

Кога ќе ја сфатите оваа вистина ќе уживате во животот како никогаш досега

admin
Понекогаш сте незадоволни со својот живот додека многумина сонуваат да го живејат вашиот живот. Едно дете на фарма го гледа авионот како лета над него
ЖИВОТ

Нејзиниот сопруг исчезнал 6 недели по венчавката, а по 68 години таа ја дознала вистината

Ferad Aruc
Пеги Харис од Вернон, Тексас (САД), се омажила за своето момче Били во далечната 1944 година. Тие уживале во бракот само 6 недели бидејќи Били
ЖИВОТ ЗДРАВЈЕ

ДОНИРАЈТЕ ЗА ОВА МАЛО АНГЕЛЧЕ: Катерина мора итно на операција за пресадување на рожницата

Ferad Aruc
Мојата малолетна ќерка Катерина Рујковска на 25.10.2018 година има закажано посебен хирушки зафат пресадување на рожница (шареница) во Специјлната Болница Свети Вид во БЕЛГРАД, а
ЖИВОТ

Балкански инает: За малку ќе завршел во канадски затвор поради ајвар, но сега го свртел целиот систем во своја корист

admin
Србинот Горан Росиќ, кој веројатно е единствен човек на светот кој дошол на суд поради печење пиперки во својот двор, ни по една година од