vesti24.mk

Category : ЖИВОТ

ЖИВОТ ЗАБАВА

Овие неколку реченици ќе направат да уживате во животот

admin
Понекогаш сте незадоволни со својот живот додека многумина сонуваат да го живеат вашиот живот. Едно дете на фарма го гледа авионот како лета над него
ЖИВОТ ЗАБАВА ХОРОСКОП

Кои хороскопски знаци живеат најдолго поради тоа што воопшто не се нервираат?

admin
Љубителите на хороскопот досега имаат направено голем број истражувања за да дознаат кои знаци ќе имаат долг и здрав живот. Ако сметате дека хороскопот и
ЖИВОТ ЗАБАВА ХОРОСКОП

Овие 3 хороскопски знака според статистиката живеат најдолго

admin
Хороскопот открива различни аспекти од нашите животи, но можат ли ѕвездите и астрологијата да ни каже колку долго ќе живееме? Еве три хороскопски знака, кои,
ЖИВОТ ЗАБАВА

Се размотува клопчето, трагедијата станува измама: ДНК анализата покажа дека е лага приказната за пронајденото киднапирано дете

admin
Американските власти соопштија дека ДНК-анализите го побиле тврдењето на тинејџерот што вчера се појави во Њупорт, Кентаки, и тврдеше дека е момчето Тимоти од Илиноис, кое исчезнало
ЖИВОТ ЗАБАВА

Децата родени во април се навистина посебни: Дознајте зошто е тоа така

admin
Досегашните истражувања покажале дека некои особини навистина зависат од месецот на раѓање, а еве што кажува тоа за оние кои се родени во април. Тие
ЖИВОТ ЗАБАВА

Има 104 години, во пензија отишол со 95 и подвижен е како момче: Дознајте ги тајните на кардиохирургот за долг живот (ВИДЕО)

admin
Прославениот кардиохирург Елсворт Верхам неодамна наполнил 104 години, а по скали „поттрчнува“, ја средува градината, не користи ниту бастун при одење… Во животот минал се
ЖИВОТ ЗАБАВА

Имаш 30 години, зависиш од родителите, не сакаш да работиш и им се смееш на оние кои земаат мала плата!

admin
На сите многу добро ни е позната реченицита :“Учи сине за да не работиш”. Реченица која секој родител му ја има кажано на своето дете.
ЖИВОТ ЗАБАВА

Се сеќавате ли каков беше нашиот живот пред социјалните мрежи?

admin
Се сеќавате кога среќавањето со пријателите ни беше доволно? Кога не бевме опседнати со дигиталната потврда на нивното пријателство, преку нивните коментари, лајкови и срциња
ЖИВОТ ЗАБАВА

Комбинацијата од овие два зачини може да ви го спаси животот

admin
Научните истражувања покажале дека комбинацијата на овие два зачини има исклучителни лековити дејства. Куркумата е зачин кој има многу корисен ефект врз организмот. Меѓутоа, телото