vesti24.mk

Category : ЖИВОТ

ЖИВОТ

Тажната македонска реалност: Младите се навлечени на казино, коцка и обложувалници

admin
13,6 проценти од учениците изјавиле дека се коцкале за пари во изминатата година, каде најчесто или 16,2 процени станува збор за кладење во спортска обложувалница,
ЖИВОТ

Високи функционери од „бомбите“ се снабдиле со „психијатриска“ дијагноза

admin
Поголем дел од високи функционери осомничени и обвинети од СЈО имаат досиеја на Клиниката за психијатрија во Скопје, дознава А1он. Поголем дел од нив уште
ЖИВОТ

УХМР најавува пресврт со времето: За денеска повторно лоши вести, веќе од утре нов температурен шок

admin
Времето во Македонија ќе биде променливо и од пладне ќе има повремени врнежи од дожд, особено во крајните западни и источни делови, на места проследени
ЖИВОТ

Уште една штета на Кока Кола

admin
Во океаните не остана место за пластичните шишиња на Кока Кола Уште една штета на Кока Кола Еден британски весник го испита влијанието на пластичните